Gå til sideindhold
Search
Login
Link til Facebook side
Link til Instagram side

FRITIDSUNDERVISNING

Her kan du se ALLE Ungdomsskolens almene hold. Hvis du hellere vi søge mere specifikt kan du søge på de forskellige kategorier ved at gå til forsiden. (Klik på logoet).

Du kan også klikke på afdelinger, hvor du så kan se holde fra de enkelte områder.

 

Vælg din afdeling
MIDT Brunch & Badminton
Start
14.09.2024
U.V.-sted
Tjørnegårdskolen
MIDT CHECK-UP Dansk
Start
06.03.2024
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling, MIDT - Roskilde Ungdomsskole, Kongebakken 19A
MIDT Cross- og funktionel træning
Start
18.09.2024
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling
MIDT Cross- og funktionel træning - for piger
Start
18.09.2024
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling
MIDT Danfoss Universe
Start
01.05.2024
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling
MIDT Dykkerholdet - Øvede
Start
27.10.2024
U.V.-sted
Maglegårdsbadet
MIDT Escape - Middelgrundsfortet
Start
09.11.2024
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling
MIDT Fisketur - fang en vinderfisk!
Start
26.05.2024
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
MIDT Fuld gazz i motorbåd og grillhygge Hold 2
Start
16.06.2024
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling
MIDT Fuld gazz i motorbåd og grillhygge Hold I
Start
15.06.2025
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling
MIDT Fulton 2024 uge 27
Start
01.07.2024
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling
MIDT Jagttegn
Start
13.11.2023
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
MIDT Kajakweekend
Start
08.06.2024
U.V.-sted
Sct. Hans
MIDT Knallerthold 6 - maj 2024
Start
07.05.2024
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling
MIDT Knallerthold 7 - maj 2024
Start
26.05.2024
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
MIDT Knallerthold 8 - maj 2024
Start
12.05.2024
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
MIDT Knallert VENTELISTE
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling
MIDT LAN Party 4
Start
17.05.2024
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
MIDT LazerGames
Start
28.09.2024
U.V.-sted
Boserup Skov
MIDT Motocross
Start
18.09.2023
U.V.-sted
Viby Skole, afdeling Ørstedvej
MIDT Motocross
Start
09.09.2024
U.V.-sted
Viby Skole, afdeling Ørstedvej
MIDT Paris på cykel 2024
Start
10.01.2024
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling
MIDT Parkour
Start
19.09.2023
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
MIDT Parkour
Start
17.09.2024
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
MIDT Pottery hold 2
Start
21.09.2023
U.V.-sted
Kunstens hus
MIDT Prøvedyk
Start
29.09.2024
U.V.-sted
Maglegårdsbadet
MIDT Sammen i vildmarken
Start
08.03.2025
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling, MIDT - Roskilde Ungdomsskole
MIDT Speedbådbevis
Start
25.05.2024
U.V.-sted
Jyllinge lystbådehavn
MIDT Summercamp 2024 uge 31
Start
29.07.2024
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
MIDT SUP - Verdens fedeste hold
Start
30.08.2023
U.V.-sted
Sct. Hans
MIDT SUP - Verdens fedeste hold
Start
09.09.2024
U.V.-sted
Sct. Hans
MIDT Turboforløb CHECK-UP Matematik
Start
06.03.2024
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
MIDT Ud i Natten
Start
09.05.2025
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling, MIDT - Roskilde Ungdomsskole
MIDT Verdens bedste matematikhold X Prøvefag
Start
27.09.2023
U.V.-sted
Absalons Skole
MIDT Vildtmarksfærdigheder
U.V.-sted
Sct. Hans
MIDT Vinterbadning
U.V.-sted
Sct. Hans
MIDT Wild in Wagrain
Start
06.07.2024
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling
NORD Adrenalin i trætoppen - Kragerup
Start
23.09.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Blok 10
NORD Babysitterkursus – få kørekort til at passe børn
Start
04.11.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Madkundskab
NORD Barista-kursus
Start
21.09.2023
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, afd. nord, Just Coffee
NORD Billedkunst 1. prioritet
NORD Billedkunst 2. prioritet
NORD Billedkunst 3. prioritet
NORD Bolsjefabrikken
Start
25.02.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Madkundskab
NORD Bolsjekalender
Start
19.11.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Madkundskab
NORD Bordrollespil 6.-7. klasse
Start
19.09.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Bordrollespil 8. klasse og op
Start
26.09.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Certificeret Dronepilot Hold 1
Start
02.09.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Certificeret Dronepilot Hold 2
Start
20.04.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Copenhagen Cable Park
Start
09.06.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Donuts Hold 1
Start
13.01.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Madkundskab
NORD Donuts Hold 2
Start
14.01.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Madkundskab
NORD Dykkerholdet - begynder og øvet
Start
24.09.2023
U.V.-sted
Maglegårdsbadet
NORD Elevråd
Start
02.10.2023
U.V.-sted
Roskilde Ungdomsskole, Roskilde afdeling, MIDT - Roskilde Ungdomsskole
NORD Fars køkken
Start
29.09.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Madkundskab
NORD Firefighter Sunday Hold 1
Start
24.09.2023
U.V.-sted
Roskilde Brandstation
NORD Firefighter Sunday Hold 2
Start
03.03.2024
U.V.-sted
Roskilde Brandstation
NORD Flødebollekursus
Start
08.10.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Madkundskab
NORD Freestyle
Start
25.09.2023
U.V.-sted
KomplX
NORD Førstehjælp til bil - Dec 2023
Start
04.12.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Førstehjælp til bil - Juni 2024
Start
11.06.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Førstehjælp til bil - Juni 2025
Start
03.06.2025
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Blok 10
NORD Førstehjælp til bil - Marts 2024
Start
06.03.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Førstehjælp til bil - Marts 2025
Start
06.03.2025
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Blok 10
NORD Førstehjælp til bil - Nov 2024
Start
05.11.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Blok 10
NORD Førstehjælp til bil - Sep 2023
Start
21.09.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Førstehjælp til bil - Sep 2024
Start
03.09.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Blok 10
NORD Førstehjælp til bil - venteliste
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Blok 10
NORD Gamer Night 1
Start
17.11.2023
U.V.-sted
Margretheskolen, Festsalen
NORD Gamer Night 2
Start
02.02.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Kantinen
NORD H/D 1. prioritet
NORD H/D 2. prioritet
NORD H/D 3. prioritet
NORD Himmelske fastelavnsboller
Start
21.01.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Madkundskab
NORD Ingen valgfag
NORD Jagttegn
Start
13.11.2023
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
NORD Juletur til Neumünster
Start
18.11.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Juleværksted
Start
25.11.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Jyllinge Festival 2024
Start
09.03.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Knallertkørekort apr/maj/jun 2025
Start
08.04.2025
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Blok 10
NORD Knallertkørekort apr/maj 2025
Start
08.04.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Blok 10
NORD Knallertkørekort april 2024
Start
03.04.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge
NORD Knallertkørekort aug/sep/okt 24
Start
31.08.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Blok 10
NORD Knallertkørekort juni 2024
Start
18.04.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge
NORD Knallertkørekort maj 2024
Start
18.04.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Blok 10
NORD Knallertkørekort marts 2024
Start
03.04.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge
NORD Knallertkørekort sep/okt 24
Start
12.09.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Blok 10
NORD Knallertkørekort sep 2023 hold 1
Start
20.09.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge
NORD Knallertkørekort sep 2023 hold 2
Start
20.09.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge
NORD Knallertkørekort Venteliste 24/25
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Blok 10
NORD Mad 1. prioritet
NORD Mad 2. prioritet
NORD Mad 3. prioritet
NORD Mix det rent
Start
18.09.2023
U.V.-sted
KomplX
NORD Motocross
Start
14.09.2023
U.V.-sted
Engbækgård
NORD Musik 1. prioritet
NORD Musik 2. prioritet
NORD Musik 3. prioritet
NORD Pottery Hold 1
Start
18.09.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge
NORD Pottery Hold 2
Start
15.01.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge
NORD Seje Drenge
Start
19.09.2023
NORD Seje Tøzer
Start
26.09.2023
NORD Ski-weekend februar 2024
Start
02.02.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Skitur til Østrig i vinterferien 2024
Start
14.11.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Sov på Savannen
Start
15.06.2024
U.V.-sted
Knuthenborg Safaripark
NORD Speedbådsbevis
Start
25.05.2024
U.V.-sted
Jyllinge lystbådehavn
NORD Sportsnatten 3. november 2023
Start
26.10.2023
U.V.-sted
Jyllingehallen
NORD Sportsnatten 15. september 2023
Start
15.09.2023
U.V.-sted
Jyllingehallen
NORD Sportsnatten 26. januar 2024
Start
26.01.2024
U.V.-sted
Jyllingehallen
NORD Summercamp 2024
Start
29.07.2024
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
NORD Sushi 1
Start
24.09.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Madkundskab
NORD Sushi 2
Start
04.02.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Madkundskab
NORD Tufting Hold 1
Start
19.09.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Håndarbejde
NORD Tufting Hold 2
Start
08.11.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Håndarbejde
NORD Tufting Hold 3
Start
18.01.2024
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Håndarbejde
NORD Ud i natten
Start
06.10.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, NORD - Roskilde Ungdomsskole
NORD Verdens Bedste Pizza Hold 1
Start
11.11.2023
U.V.-sted
Nordskolen, afdeling Jyllinge, Madkundskab
SYD Dari/Farsi - Hedegårdenes Skole - 2024/2025
Start
20.08.2024
U.V.-sted
Hedegårdenes Skole
SYD Knallertkørekort, 11. marts 2024 - mandagshold
Start
08.04.2024
U.V.-sted
Viby Skole, afdeling Ørstedvej
SYD Knallertkørekort, 11. marts 2024 - onsdagshold
Start
03.04.2024
U.V.-sted
Viby Skole, afdeling Ørstedvej
SYD Knallertkørekort, 14. aug. 2024
Start
14.08.2024
U.V.-sted
Viby Skole, afdeling Ørstedvej
SYD MM-uv.: Fransk - Hedegårdenes Skole - Hold 1 - 2023/2024
Start
21.08.2023
U.V.-sted
Hedegårdenes Skole
SYD MM-uv.: Fransk - Hedegårdenes Skole - Hold 1 - 2024/2025
Start
19.08.2024
U.V.-sted
Hedegårdenes Skole
SYD MM-uv.: Fransk - Hedegårdenes Skole - Hold 2 - 2023/2024
Start
21.08.2023
U.V.-sted
Hedegårdenes Skole
SYD MM-uv.: Spansk - Hedegårdenes Skole - 2023/2024
Start
23.08.2023
U.V.-sted
Hedegårdenes Skole
SYD MM-uv.: Spansk - Hedegårdenes Skole - 2024/2025
Start
21.08.2024
U.V.-sted
Hedegårdenes Skole
SYD MM-uv.: Tysk - Hedegårdenes Skole - 2023/2024
Start
24.08.2023
U.V.-sted
Hedegårdenes Skole
SYD MM-uv.: Tysk - Hedegårdenes Skole - 2024/2025
Start
19.08.2024
U.V.-sted
Hedegårdenes Skole
SYD Motocross
Start
11.09.2023
U.V.-sted
Viby Skole, afdeling Ørstedvej
SYD Natsport 31.05.24
Start
31.05.2024
U.V.-sted
Gadstrup Skole
SYD Summercamp 2024
Start
29.07.2024
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
SYD Ukrainsk - Dansk som 2. sprog - 2024/2025
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
SYD Ukrainsk - Sct. Jørgens Skole - 2024/2025
Start
20.08.2024
U.V.-sted
Sct. Jørgens Skole
SYD Valgfag - Boldspil - Viby Skole
Start
13.08.2024
U.V.-sted
Viby Skole, afdeling Bueager
SYD Valgfag - English & American Cooking in English-Gadstrup Sk
Start
13.08.2024
U.V.-sted
Gadstrup Skole
SYD Valgfag - Mindfull i stedet for Mind fuld - Viby Skole
Start
13.08.2024
U.V.-sted
Viby Skole, afdeling Bueager
SYD Valgfag - Moderne strik - Stress af med strik - Viby Skole
Start
13.08.2024
U.V.-sted
Viby Skole, afdeling Bueager
SYD Valgfag - Motion og Idræt - Gadstrup Skole
Start
13.08.2024
U.V.-sted
Gadstrup Skole
SYD Valgfag - Stage Crew - Gadstrup Skole
Start
07.01.2025
U.V.-sted
Viby Skole, afdeling Ørstedvej
SYD Valgfag - Stage Crew - Viby Skole
Start
07.01.2025
U.V.-sted
Viby Skole, afdeling Ørstedvej


Senest opdateret 24.11.2022 09:28 af APRSUP
Apricore logo